نحوه راه‌اندازی شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

نحوه راه‌اندازی شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

نحوه راه‌اندازی شرکت در کشور ایران مرحله به مرحله

Blog Article

نحوه ثبت شرکت در ایران به صورت گام به گام
آغاز
تاسیس یک شرکت در کشور ایران یکی از اساسی‌ترین اقدامات برای شروع تجارت است. در این راهنما، به صورت جامع آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید.
انواع شرکت‌های تجاری در کشور ایراندر ایران، اقسام گوناگون شرکت‌های کسب و کار وجود دارد که هر یک ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارند. در این مطلب، به تشریح اصلی‌ترین گونه‌های شرکت‌های بازرگانی در کشور ایران می‌پردازیم.

شرکت سهامی بزرگ
یکی از گونه‌های شرکت‌های کسب و کار در ایران، شرکت سهامی بزرگ است. در این مدل شرکت، بودجه به سهم‌ها تقسیم می‌شود و سهامداران می‌توانند سهام را خریداری کنند و در سود شرکت مشارکت داشته باشند.

شرکت سهامی محدود
نوع دیگری از شرکت‌های بازرگانی، شرکت سهامی کوچک است. در این نوع بیزینس، اعتبار به سهام بخش‌بندی می‌شود، اما تعداد سهامداران محدود است و سهام قابل معامله در بازار بورس نمی‌باشند.

شرکت مسئولیت محدود
شرکت با مسئولیت محدود، مدل دیگری از شرکت‌های کسب و کار در کشور ایران است. در این نوع بیزینس، تعهد اعضا به اندازه سرمایه وارد شده در بیزینس محدود می‌شود و شرکا در در صورت دیون شرکت، فقط به مقدار بودجه وارد شده به شرکت مسئول خواهند بود.

شرکت همبسته
شرکت همبسته یکی از شرکت‌های بازرگانی هست که در این نوع، مسئولیت‌ها شرکا به میزان کل بدهی‌ها کسب و کار است. در این نوع شرکت، هر یک از اعضا مسئولیت بی‌پایانی در قبال بدهی‌های بیزینس دارند.

شرکت با مسئولیت نسبی
شرکت نسبتی گونه دیگری از شرکت‌های کسب و کار است که در این نوع، مسئولیت سهامداران به اندازه سهم الشرکه آنها در شرکت نسبت به تمام قروض کسب و کار محدود می‌شود.

شرکت تعاون
شرکت تعاون یکی از انواع شرکت‌های بازرگانی است که با هدف برآورده کردن نیازهای سهامداران و ارتقاء وضعیت اقتصادی شرکا تاسیس می‌شود. در این گونه شرکت، سود و ضرر به تناسب مشارکت اعضا بخش‌بندی می‌شود.

نتیجه‌گیری
در این مقاله، با انواع مختلف شرکت‌های کسب و کار در ایران آشنا شدیم. هر نوع از این شرکت‌ها ویژگی‌ها و شرایط ویژه خود را دارند که با توجه به نیازها و مقاصد می‌توانید نوع شرکت خود را گزینش کنید.


مرحله اول: انتخاب عنوان شرکت
گام ابتدایی در فرآیند ثبت شرکت، انتخاب یک نام برای شرکت است. نام بیزینس باید یگانه باشد و با عناوین دیگر تفاوت داشته باشد.

دومین گام: تنظیم اساسنامه
در این قسمت، باید قوانین و مقررات کسب و کار خود را تنظیم کنید. اساسنامه شامل جزئیات شرکا، نوع بیزینس، سرمایه اولیه و جزئیات دیگر است.

مرحله سوم: ثبت در سامانه ثبت شرکت‌ها
بعد از تنظیم اساسنامه، باید مشخصات شرکت را در سامانه ثبت شرکت‌ها ثبت کنید. برای این کار، باید به وبسایت رسمی سازمان ثبت شرکت‌ها مراجعه کنید.

مرحله چهارم: اخذ مجوزهای ضروری
بسته به نوع فعالیت بیزینس، ممکن است نیاز به اخذ مجوزهای متعدد از نهادهای مختلف داشته باشید. این مجوزها شامل گواهی بهداشت، مجوز محیط زیست و مجوزهای تکنیکی می‌شود.

مرحله پنجم: افتتاح حساب بانکی
مرحله پایانی، باز کردن یک حساب به نام بیزینس است. این حساب بانکی برای تراکنش‌های مالی و کنترل مالی کسب و کار ضروری.

جمع‌بندی
راه‌اندازی شرکت در ایران با در نظر گرفتن مراحل فوق قابل انجام است. آرزو می‌کنیم این راهنما برای شما عزیزان کارآمد باشد و بتوانید بیزینس خود را به آسانی تاسیس کنید.

منبع : ثبت شرکتها

Report this page